To już lokalna tradycja. Od 2017 roku w Białobrzegach odbywała się gala miejscowego biznesu. Przez cztery lata w lutym spotykali się przedsiębiorcy, dyrektorzy miejskich instytucji, przedstawiciele służb mundurowych oraz szefowie organizacji społecznych, by wspólnie z samorządowcami podsumować poprzedni rok w gospodarce.Tym, którzy w poprzednim roku obchodzili jubileusze działalności, burmistrz miasta i starosta lub przewodniczący rady powiatu wręczali statuetki "Białobrzeskie mosty". Takie pamiątki odbierali restauratorzy, przedsiębiorcy innych branż - zawsze lokalne, rodzinne firmy, będące podstawą gospodarki na tym terenie. Wśród upamiętnionych był również Miejsko Gminny Ośrodek Kultury. Instytucja ta swój jubileusz 40. lecia obchodziła w 2017 roku a statuetkę dyrektor odbierał w 2018.
W tym roku nie będzie ani podsumowań ani uroczystych chwil ani gratulacji. Plany dorocznej gali pokrzyżowała pandemia.
- Pandemia uniemożliwiła zorganizowanie tego corocznego wydarzenia. Nagrody dla jubilatów wręczone zostaną na kolejnym spotkaniu przedsiębiorców, które – mamy nadzieję – będzie za rok - wyjaśnia Adam Bolek, burmistrz miasta.
Jednak samorządowcy nie zrezygnowali z dorocznych podsumowań. Zdaniem burmistrza do największych sukcesów gospodarczych należy zaliczyć rozwój białobrzeskiej podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej. -
- Ubiegłoroczna obecność na spotkaniu przedstawicieli Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przyniosła efekty w postaci wydania decyzji o wsparciu dla dwóch firm w gminie Białobrzegi, które mogą dzięki temu korzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym CIT lub PIT. Firmy na terenie gminy zainwestują ponad 4 mln zł. Na ostatniej sesji dyrektor TSSE Tomasz Miśko, przestawił tą dobrą wiadomość radnym. Ciekawostką jest fakt, że te dwie decyzje w gminie Białobrzegi, plasują ją na pierwszym miejscu spośród gmin skupionych w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej pod względem ilości wydanych decyzji o wsparciu w 2020 roku w województwie mazowieckim - wyjaśnia burmistrz.