Pieniądze na wypłaty dodatku węglowego już są ale potrzebne jest zielone światło od radnych. Miasto otrzymało na ten cel ok. 24 mln złotych. Teraz pieniądze muszą zostać wprowadzone do budżetu miasta, o czym radni zdecydują podczas poniedziałkowej sesji. Wtedy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przystąpi do wypłacania świadczenia.
Dodatek węglowy cieszy się dużą popularnością w naszym mieście. Do tej pory złożono już do ośrodka ponad 8700 wniosków. Każdego dnia wpływa około 100 kolejnych. Przypomnijmy, o świadczenie można ubiegać się do 30 listopada. Mogą to zrobić osoby które ogrzewają swój dom węglem kamiennym lub jego pochodnymi.
Przyznajemy jeden dodatek na mówiąc w skrócie jeden piec. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy, czyli jeśli z jednego gospodarstwa ogrzewanego piecem kilka osób złoży wniosek, to wtedy dodatek otrzyma pierwsza osoba która go złożyła. - Powiedział nam Marcin Gierczak, dyrektor radomskiego MOPS-u.
W przypadku ubiegania się o dodatek węglowy nie obowiązuje kryterium dochodowe. Warunkiem otrzymania świadczenia jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.