Nie ma nowych zakażeń w szpitalu na Józefowie

i

Autor: źródło: Facebook Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu

Dodatkowi lekarze w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu!

2020-04-03 21:07

Wojewoda Mazowiecki skierował do pracy do szpitala na Józefowie w Radomiu 3 lekarzy neurologów, 5 internistów i dodatkowo 8 pielęgniarek. To w związku z problemami kadrowymi, z którymi boryka się szpital.

Decyzja wydana została pod rygorem natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że lekarz zobowiązany jest stawić się do wykonywania pracy. Za niewykonanie tego obowiązku grozi kara grzywny. Należy podkreślić, że decyzje wydawane są na podstawie Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (art. 47). W przypadku niestosowania się do decyzji Wojewoda skieruje do placówki kolejnych lekarzy, ale jednocześnie od osób niewypełniających nałożonych na nich obowiązków kierowane będą wnioski do sądu o wymierzenie kary grzywny. Wojewoda będzie też kierował wnioski do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej informuje Ewa Filipowicz rzecznik Wojewody Mazowieckiego

Dodatkowo szpital na Józefowie otrzymał 62 800 zł na zakup środków ochronnych (m.in. kombinezonów ochronnych, masek, przyłbic, preparatów do dezynfekcji rąk).