Depresja to nie tylko chwilowy smutek czy gorszy dzień. To poważna choroba, która wpływa na codzienne funkcjonowanie, w tym także na relacje. Światowy Dzień Depresji, obchodzony 23 lutego, ma na celu zwiększenie świadomości na temat tej choroby oraz zachęcenie do szukania profesjonalnej pomocy.
Nie wolno bagatelizować objawów tej choroby. Musimy rozróżnić stany depresyjne, przejściowe, które każdy z nas ma od choroby o nazwie depresja, która już jest stanem można powiedzieć stałym naszym zachowań. Depresja jest bardzo poważną chorobą, niestety jest to śmiertelna choroba. Doprowadza do większości samobójstw. Przede wszystkim należy pamiętać, że osoba dotknięta depresją traci chęć do normalnego funkcjonowania. Wszystko widzi w czarnych barwach. Nie ma motywacji do pracy, do zabawy, do spotkań towarzyskich, jest całkowicie wyizolowana. Otoczenie zawsze zauważy, że z tą osobą, która była otwarta, uśmiechnięta, kontaktowa, coś złego się dzieje - mówi Włodzimierz Wolski dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu.
W razie kryzysu emocjonalnego wsparcie możemy znaleźć w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Radomiu, który mieści się przy ulicy Malczewskiego 20B w Radomiu i czynny jest całą dobę.
ZOBACZCIE TAKŻE NASZĄ GALERIĘ: Strażacy OSP szkolili się pod okiem ratowników WOPR Radom ze szkolenia lodowego