Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Ile już wszczęto procedur niebieskiej karty w Radomiu?

2022-11-03 11:22

Ośrodek Interwencji Kryzysowej apeluje do radomian by nie zwlekać ze zgłaszaniem przypadków przemocy w rodzinie i wyrobieniu karty.

Przemoc w rodzinie to problem który pozostaje aktualny. Od początku roku w Radomiu wszczęto już 630 procedur niebieskiej karty. W całym ubiegłym roku było ich 620. Ośrodek Interwencji Kryzysowej apeluje do osób które są ofiarami przemocy by nie bały się zgłaszać takich przypadków i nie czekały z wyrobieniem niebieskiej karty. Dlaczego jest to ważne?

Niebieska karta służy głównie temu żeby dać poczucie bezpieczeństwa osobie która doznaje przemocy, a jednocześnie wpłynąć na zmianę postępowania sprawcy. W wielu sytuacjach można powiedzieć, że założenie tej karty we właściwym miejscu i czasie może uratować komuś życie. - Powiedział Włodzimierz Wolski, dyrektor OIK. w Radomiu.

Jak dodaje dyrektor OIK, równie ważne jest by reagowali mieszkańcy którzy wiedzą o osobach które doświadczają przemocy w rodzinie.

Czasami wystarczy zadzwonić czy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej czy do naszego ośrodka. Każda tego typu sprawa jest badana. A samo to, że rodzina jest w kręgu zainteresowania różnych instytucji sprawia że sprawca nie czuje się anonimowy i bezkarny. - Mówi Włodzimierz Wolski.

Średnio w ciągu roku w Radomiu jest wszczynanych od 700 do 750 procedur niebieskiej karty. Przypomnijmy, kartę wprowadzono powszechnie od 1998 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE