Około 630 wniosków o dodatek elektryczny - Tyle ich złożyli radomianie do zakończenia ich naboru przez miejski ośrodek pomocy społecznej w Radomiu. Większość bo ponad 450 rozpatrzono pozytywnie. Teraz radomianie czekają na wypłaty świadczenia. Kiedy należy spodziewać się pieniędzy z dodatku? MOPS przewiduje że wypłaty ruszą pod koniec lutego:
Teraz jesteśmy na etapie gdzie złożyliśmy zapotrzebowanie i oczekujemy na przekazanie środków przez wojewodę celem wypłaty tego świadczenia i zaczniemy je realizować niezwłocznie po otrzymaniu funduszy. - Powiedział Marcin Gierczak, dyrektor radomskiego MOPS-u.
Patrząc na ilość złożonych wniosków, popularność dodatku elektryczne jest niższa niż innych świadczeń związanych z ogrzewaniem domów. Przypomnijmy, na dodatek węglowy złożono ok. 11,5 tys. wniosków z kolei na inne źródła ogrzewania było ich ok. 1,4 tys.
To jest bezpośrednia konsekwencja ja bym powiedział struktury źródeł ciepła jakie mamy w naszym mieście. Warto przypomnieć że duża część mieszkańców mieszka w budynkach ogrzewanych przez ciepło systemowe. - Powiedział Marcin Gierczak.
Popularność świadczenia może również wynikać z tego że radomianie otrzymali już inny dodatek do ogrzewania:
W przypadku wsparcia do jakiegoś rodzaju paliwa, to jedno dofinansowanie wyklucza możliwość ubiegania się o kolejne. - Tłumaczy dyrektor radomskiego MOPS-u.
Przypomnijmy, dodatek elektryczny to jednorazowe świadczenie dla gospodarstw ogrzewanych prądem, a w zależności od jego zużycia wynosi 1000 lub 1500 zł.