Stres

i

Autor: pixabay WYpalenie zawodowe

L4 na wypalenie zawodowe od nowego roku

2021-10-07 11:11

Wypalenie zawodowe od 1 stycznia 2022 roku jako choroba zawodowa. Do tej pory było uznawane jako syndrom. Dzięki zmianie przepisów od nowego roku wypalenie zawodowe stanie się podstawą do wystawienia zwolnienia lekarskiego

L4 na wypalenie zawodowe już od przyszłego roku. Od 1 stycznia 2022 roku wypalenie zawodowe będzie uznawane za chorobę przez Międzynarodową Klasyfikację Chorób i Problemów Zdrowotnych. Dzięki temu choroba stanie się podstawą do wystawienia zwolnienia lekarskiego.

Najbardziej narażone są na nią osoby, których praca związana jest z kontaktami z innymi ludźmi – stwierdza Anna Małaśnicka, terapeutka z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu.

Głównie te osoby, które są narażone na to, to są osoby, pracujące w mediach, wszyscy handlowcy. W większości są to zawody związane z relacjami międzyludzkimi.

Do głównych przyczyn wypalenia zawodowego eksperci zaliczają niskie wynagrodzenie, nadgodziny, przeciążenie pracą.​ Według ekspertów WHO, aby zapobiec wypaleniu zawodowemu pracodawca powinien mieć na uwadze dobro podwładnego.​ Uważna obserwacja pracownika i szukanie dla niego korzystnych rozwiązań pozwoli utrzymać zaangażowanego, wkładającego w pracę dużo wysiłku i uwagi pracownika.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE