Choć oddział działa od niedawna, to udało się skompletować personel oddziału. Przeprowadzane są tutaj operacje i zabiegi. Dzięki temu pacjenci nie muszą jeździć do szpitali w innych miastach.
- Trafiają do nas pacjenci, u których dochodzi do pęknięcia tętniaka aorty. Przyjeżdżają do nas pacjenci mający ostre niedokrwienie kończyn dolnych wywołanych zatorem z mięśnia sercowego. Są też pacjenci cierpiący z powodu miażdżycy kończyn dolnych. Wykonujemy tutaj także operacje żylaków-mówi Renata Florek-Szymańska, chirurg naczyniowy, kierownik Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.
Do szpitala zjawiają się także pacjenci z zespołem stopy cukrzycowej.
- Szacuje się, że problem stopy cukrzycowej pojawia się u co czwartej osoby chorej na cukrzycę. Takie osoby są narażone na trudno gojące się rany stóp, chociażby przy obcinaniu paznokci czy nagniotków. Takie sytuacje mogą nawet prowadzić do amputacji stopy. Jeżeli dochodzi do takiej sytuacji, w grę wchodzi chirurgia naczyniowa i angiologii. Mamy na swoim koncie pewne sukcesy, udaję nam się uratować stopy u tych pacjentów, którym grozi amputacja-mówi Renata Florek-Szymańska.
Do przeprowadzenie zabiegów lekarze chirurdzy wykorzystują salę hybrydową. Na oddziale jest miejsce dla 10 pacjentów.
Zobacz galerię ze strefy edukacyjnej na radomskim lotnisku: