Podpisanie umowy na dalsze obsługiwanie linii miejskich w Radomiu

i

Autor: Karol Pakosz

MPK będzie obslugiwać miejskie linie przez kolejne 10 lat

2022-06-30 14:22

Dzisiaj miasto podpisało ze spółką umowę na dalsze obsługiwanie transportu publicznego w Radomiu. Więcej o tym w artykule.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji dalej będzie obsługiwać miejskie linie autobusowe w Radomiu. Miasto podpisało w tej sprawie umowę na kolejne dziesięć lat. Przypomnijmy, poprzednią zawarto w 2012 roku. Spółka miasta będzie odpowiadała łącznie za dwadzieścia jeden linii w tym trzy nocne.

Biorąc pod uwagę doświadczenia z ostatnich 10 lat, doszliśmy do wniosku, że odtworzenie dotychczasowego modelu będzie najlepszym rozwiązaniem. Wzięliśmy tu oczywiście pod uwagę m.in. to, jak skutecznie spółka odnawia swój tabor. Bardzo cieszą sukcesywnie realizowane zakupy nowych autobusów spełniających najwyższe standardy, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, a przy tym: nisko- i zeroemisyjnych. Dziesięcioletnia umowa, to także stabilizacja zatrudnienia dla blisko 460 pracowników MPK - Powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

W czasie trwającej umowy, autobusy MPK mają przejechać ponad 70 mln kilometrów. Dodatkowo, spółka ma w planach w ciągu 10 lat zakupić 101 autobusów:

Naszym celem jest rozwój ekologicznego transportu. Mamy już 19 elektrycznych autobusów, a wkrótce otrzymamy 6 kolejnych. Pod tym względem jesteśmy w krajowej czołówce. Myślę, że następnym wyzwaniem będą autobusy z napędem wodorowym. - Powiedział Krzysztof Zalibowski, prezes MPK w Radomiu.

MPK posiada obecnie w swoim taborze 142 autobusy, z czego 40% zasilanych jest elektrycznie lub na sprężony gaz ziemny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE