Nowy drogowskaz Radom

i

Autor: źródło: MZDiK.pl

Nowe znaki drogowe w Radomiu. Pomogą dojechać do instytucji

2021-07-12 11:15

Nowe drogowskazy stanęły między innymi na ulicy Struga czy 25 czerwca. Pomogą one dojechać do Urzędu Miejskiego. Pojawiły się także informujące o tym, jak dojechać do Starostwa Powiatowego czy na Komendę Policji.

Znaków dokładnie stanęło ponad 40, informujących o tym, w którą stronę trzeba jechać, by dojechać na przykład do Urzędu Miejskiego. Drogowskazy prowadzące do magistratu pojawiły się przy ulicach Kelles-Krauza, Struga, Malczewskiego, Wernera, Słowackiego, Żeromskiego, 25 Czerwca i Niedziałkowskiego.

Z kolei do Starostwa Powiatowego przy ulicy Mazowieckiego na Glinicach można łatwiej trafić dzięki znakom ustawionym przy ulicach Słowackiego, Zagłoby, alei Grzecznarowskiego, Staroopatowskiej i Polskiego Czerwonego Krzyża. W obu przypadkach drogowskazy kierują na miejsce od głównych ulic - czytamy na stronie Miejskiego Zarządu Dróg i Komnikacji.

Na ulicach miasta stanęły także znaki prowadzące do szpitali czy Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji. Z kolei przy ulicach wlotowych do miasta stanęły drogowskazy informujące o obiektach turystycznych w Radomiu.

Przy ulicach Warszawskiej, Kozienickiej, Zwolińskiego, Słowackiego, Kieleckiej, Wolanowskiej i Przytyckiej, czyli przy drogach wlotowych do miasta, pojawiły się ponadto znaki E-22c, informujące o obiektach turystycznych w Radomiu. Grafiki mogły być tylko trzy, dlatego po uzgodnieniach z magistratem wybór padł na gotycki kościół i klasztor Ojców Bernardynów, XIX-wieczne centrum miasta (deptak i okolice) oraz Muzeum imienia Jacka Malczewskiego przy Rynku - czytamy na stronie MZDiK.

W poprzednich latach na ulicach Radomia pojawiły się też znaki prowadzące między innymi do lotniska, urzędów skarbowych czy Muzeum Wsi Radomskiej.

Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?