Radomiak Radom

Autor: radomiak.pl

Piłka Nożna: Po serii rzutów karnych Radomiak Radom odpada z Pucharu Polski

2021-02-11 22:04

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Radomiak Radom przegrał z ekstraklasowym Lechem Poznań. Po 90 minutach i dogrywce było 1:1, a po rzutach karnych 3:4.

Pierwsze minuty meczu to zdecydowane prowadzenie gości. Kolejorz częściej utrzymywał się przy piłce i stwarzał sobie więcej szans bramkowych. Zieloni rozkręcali się z minuty na minute po czym grali jak równy z równym. W regulaminowym czasie gry bramka nie padła. Dopiero w doliczonej czasie gry Radomiak wyszedł na prowadzenie po bramce z rzutu karnego Mateusza Radeckiego. Radość Radomiaka nie trwał długo. W 117 minucie bramkę na remis również z rzutu karnego strzelił Tymoteusz Puchacz. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne.

Przypomnijmy w pierwszej rundzie Radomiak Radom pokonał Miedź Legnica a w drugiej Pogoń Siedlce.

Do 1/4 finału Pucharu Polski awansował już: Piast Gliwice, Legia Warszawa, Puszcza Niepołomice, Chojniczanka, Cracovia i Raków Częstochowa. O awans powalczą jeszcze Górnik Łęczna i Arka Gdynia.

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?