Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Projekt liczenia radomskiego drzewostanu ma już ponad 2 lata

2022-06-27 14:14

W ramach internetowej bazy policzono już kilka tysięcy drzew. Więcej o tym w artykule.

Radomscy Społecznicy skatalogowali już ponad 5 tysięcy drzew w ramach internetowej bazy radomskiego drzewostanu. Projekt działa już od ponad dwóch lat. W tym czasie wolontariusze doliczyli się 145 gatunków drzew w naszym mieście. Celem projektu jest zdobywanie informacji na temat miejskiej zieleni:

Chcemy monitorować miejskie środowisko i mieć o nich w miarę pewną informację. Chcemy również wiedzieć ile w danym roku jest drzew wysadzonych i ile ich nie wypadło w okresie adaptacji. Poza tym, baza daje nam informacje o kondycji drzew i o tym gdzie ich brakuje. - Powiedział nam Jarosław Staniszewski, jeden z autorów projektu.

W ciągu dwóch lat do projektu dolaczyło 28 wolontariuszy a najmłodszy z nich, 11 letni Wiktor pochwalił się nam że w ciągu miesiąca dodał do bazy ponad sto czterdzieści trzy drzewa!

W ten sposób poznaje gatunki drzew i szybciej spędzam czas. Na razie złamałem rękę i mam nieco gorszę warunki, ale myślę że do końca wakacji dam radę dodać jeszcze dwa razy tyle. - Powiedział nam młody Wiktor, wolontariusz przy projekcie liczenia drzew.

Informacje o skatalogowanych drzewach w Radomiu znajdziecie na stronie drzewa.radom.pl.​