Będzie to okazja, aby wspólnie zastanowić się nad wyzwaniami, które stoją przed dzisiejszą młodzieżą. Już za chwilę w Radomiu odbędzie się konferencja ”Zdrowa Przyszłość – Młodzież bez uzależnień”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Kombinat Aktywności Społecznej, które trzyma pieczę nad działającym w naszym mieście Psychologicznym Punktem Informacyjno – Edukacyjnym, który wspiera dzieci i młodzież w kryzysie emocjonalnym.
To, co jest najważniejsze, nasza konferencja jest skierowana do osób dorosłych, do nauczycieli, pedagogów, do rodziców. To, co chcielibyśmy przekazać to, jak wspierać młodzież. Przede wszystkim te dzieciaki, które mają wyzwania związane z uzależnieniem. Chcemy powiedzieć, że nawet jeśli zauważymy taki problem u naszego podopiecznego, to nie znaczy, że to już jest jakaś wielka tragedia. Wraz z naszymi prelegentami będziemy chcieli nauczyć jak podejść do sprawy taktycznie i wesprzeć powrót do zdrowego stylu życia. Warto dodać, że swoją wiedzą będą się dzielić prelegenci będący praktykami, ale także wykładają na naszych radomskich uczelniach - mówiła Agnieszka Sekulska, prezes Stowarzyszenia Kombinat Aktywności Społecznej.
Konferencja " Zdrowa Przyszłość - Młodzież bez uzależnień" odbędzie się 26 listopada o godzinie 12 w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ulicy Kościuszki 5A w Radomiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Radio Eska jest patronem medialnym wydarzenia.
PONIŻEJ PEŁNA AGENDA SPOTKANIA:
Tematyka konferencji obejmuje różnorodne aspekty wspierania młodego pokolenia w radzeniu sobie z uzależnieniami oraz promowaniem zdrowego stylu życia. W programie przewidziane są wystąpienia ekspertów:
"Jak skutecznie wspierać młodzież w wychodzeniu z uzależnień?" – dr Marian Łakomski, specjalista z zakresu profilaktyki i wykładowca w Akademii Nauk Stosowanych w Radomiu, omówi efektywne metody wsparcia młodzieży w procesie wychodzenia z uzależnień.
"Problematyka postaw egzystencjalnych i zadowolenia z życia studentów korzystających problematycznie z internetu" – dr Katarzyna Nowak, psycholog i psychoterapeuta z Uniwersytetu Radomskiego, przedstawi wyniki badań dotyczących wpływu internetu na zdrowie psychiczne młodych ludzi.
"Działania mazowieckiej policji na rzecz zapobiegania zażywaniu środków odurzających" – mł. asp. Agnieszka Matysiak z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Radomiu zrelacjonuje działania prowadzone przez policję w celu ochrony młodzieży przed uzależnieniami.
"Profilaktyka uzależnień – jak wspierać młodzież w zdrowych wyborach?" – mgr Szymon Kornaś, psycholog z Stowarzyszenia KAS Kombinat Aktywności Społecznej, podzieli się najlepszymi praktykami w zakresie profilaktyki uzależnień.
"Uzależnienie + zaburzenie psychiczne – złożony obraz kliniczny pacjenta" – mgr Milena Durasiewicz, psycholog i certyfikowany psychoterapeuta, przybliży złożoność przypadków pacjentów z jednoczesnymi uzależnieniami i zaburzeniami psychicznymi.
ZOBACZCIE JESZCZE NASZĄ GALERIĘ: Bieg Niepodległości - Radom 2024