Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay (Zdjęcie poglądowe)

Przedszkola i żłobki będą otwarte - Co się zmieni w obostrzeniach?

2021-04-14 16:12

Podczas dzisiejszej konferencji, Minister Zdrowia poinformował że większość obecnych obostrzeń pozostanie z nami do 25 czerwca z pewnymi wyjątkami. Więcej o tym w naszym artykule.

Podczas dzisiejszej konferencji Ministra Zdrowia, Adam Niedzielski poinformował jak będzie wyglądać kwestia obostrzeń w najbliższych dniach. Większość obecnych zasad bezpieczeństwa pozostają bez zmian i zostają wydłużone z 18 do 25 kwietnia, jednak są pewne wyjątki:

  • Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.
  • Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.
  • Sport – od 19 kwietnia możliwe będzie uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Możliwe będzie również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych). Natomiast działalność pozostałych obiektów sportowych (hale, kryte boiska itd.) nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego (tak jak dotychczas). Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie.

Taką informacje przyjęliśmy z wielką radością, powiedziała nam pani Dagmara, właścicielka prywatnego przedszkola w Radomiu:

Uważamy że pobyt dziecka przynajmniej w tych czasach, albo może szczególnie w tych czasach, w grupie rówieśniczej jest ogromnie ważne dla rozwoju dziecka, ale także to jest taka ogromna wartość dla rodzica.

Z kolei jak powiedziała nam pani Ania, menadżer jednego z radomskich hosteli, ciągłe przedłużanie obostrzeń nie jest dla nich korzystne:

Najbardziej denerwujące w tym wszystkim jest to, że nie wiemy z góry kiedy będziemy mogli otworzyć hostel, tylko jest to tak przedłużane z tygodnia na tydzień, więc nie jest to zbyt korzystna sytuacja.

Szczegółowe informacje na temat obostrzeń dostępne są na stronie gov.pl.

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?
Sztuczne słońce do walki z koronawirusem | ESKA XD - Mobmania #20