Mistrzostwa Polski

Autor: radombiega.pl

Radomscy lekkoatleci z dwoma medalami Mistrzostw Polski

2021-02-16 12:23

Dwa srebrne medale zdobyli zawodnicy RLTE Optima Radom podczas Mistrzostw Polski U18 i U20 w Toruniu. W trakcie 3 dniowych zmagań wystartowało ponad 1460 zawodników w tym 14 z Radomia.

Wicemistrzostwa Polski w biegu na 3000 m zdobył Mateusz Gos. Zawodnik RLTE Optima Radom ukończył bieg z czasem 8 minut 30 sekund poprawiając swoją życiówkę o 17 sekund.

Wrażenia są wspaniałe, ponieważ jest to mój pierwszy medal na Mistrzostwach Polski. Czuję się na prawdę bardzo zadowolony ze swojego występu - mówił srebrny medalista Mateusz Gos

Wicemistrzostwo Polski w skoku w dal z wynikiem 5 metrów 66 cm zdobyła Julia Adamczyk.

Początek konkursu nie był dla mnie udany, ale cały czas liczyłam na medal. To srebro na pewno będzie mnie motywować do dalszej pracy - mówiła Julia Adamczyk srebra medalistka MP

Blisko zdobycia brązowego medalu był Tomasz Gizicki, który na dystansie 60 m zajął 4 miejsce przegrywając o 0,002 s.