Materiał prasowy

i

Autor: Źrodło: fanpage Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria

Radomska Łaźnia zaprasza na dwie wystawy online

2021-04-16 12:55

Dziś o 19 będzie miała swoją premierę wystawa Remigiusza Sitka "El Pasionante", a w przyszłym tygodniu zobaczymy twórczość Doroty Sak.

W najbliższe dni czekają nas dwie wystawy w formie online od Radomskiej Łaźni. Pierwsza z nich jest poświęcona twórczości Remigiusza Sitka, artysty, pedagoga i dj-a. Jej tytuł to "El apasionante", co znaczy "ekscytujące". Na wernisażu zobaczymy zobaczymy zarówno rysunki, jak również obrazy i fotografię:

Jednym z wątków który pojawia się w tych pracach to przemyślenia pandemiczne. Przemyślenia zwykłego obywatela, ale również pedagoga, który zmuszony jest prowadzić nowe formy edukacji w obecnej rzeczywistości.

Powiedział nam Marcin Rusek z radomskiej Łaźni. Drugi wernisaż będzie za poświęcony twórczości Doroty Sak, artystki wykładającej na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi:

Są to obrazy malarskie, poza tym tkaniny. Wszystkie prace mają charakterystyczny, powtarzający się motyw, opierający się na rytmie. Wynika to z jej techniki którą stworzyła, za pomocą narzędzi nieartystycznych, bo są to szablony i wałki.

Powiedziała Agnieszka Sieradzka-Miernik z Łaźni. Premiera pierwszej wystawy "El apasionante" będzie miała miejsce dzisiaj o godz. 19, z kolei twórczość Doroty Sak będzie można oglądać od 25 kwietnia. Oba wernisaże będą na kanale YouTube i fanpage'u Łaźni.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Kultowe samochody z seriali | ESKA XD - Prosto z salonu #19