Onkolodzy w swoim apelu podkreślają, że jeśli ktoś z załogi szpitala zostanie zakażony, to na kwarantanne trafią też inni pracownicy Radomskiego Centrum Onkologii. To może mieć duży wpływ na pracę placówki i zdrowie jej pacjentów.
Polecany artykuł:
Lekarze przypominają też, że osoby, które mają zaplanowaną chemioterapię, powinny dzień wcześniej zrobić badania krwi. Radomskiem Centrum Onkologii w tym momencie pracuje normalnie i przyjmuje pacjentów.
Ogłoszony i obowiązujący w całej Polsce stan epidemii nakłada na nas wszystkich – zarówno personel medyczny, jak też pacjentów i ich rodziny – liczne obowiązki. Podstawowym jest wzajemne zaufanie. Personel medyczny jest w stanie zapewnić pacjentom właściwą opiekę, jednak oczekujemy od chorych właściwego podejścia do swojego zdrowia i nie ukrywania przed nami żadnych objawów, które mogą wprowadzić nas w błąd, kierując nasze postępowanie diagnostyczne i lecznicze w niewłaściwą stronę. Bardzo ważne jest także to, że jeśli ktoś z personelu zostanie zakażony, to obowiązek kwarantanny obejmie kolejne osoby z personelu szpitala. Tym samym zmniejszy się grupa osób, które będą mogły zapewnić Państwu opiekę, co może spowodować utrudnienia w Państwa leczeniu. Dlatego KONIECZNIE prosimy o poinformowanie nas telefonicznie, jeśli zauważycie Państwo u siebie jeden z objawów: gorączkę (temperaturę ponad 38°C), kaszel lub duszność. Nie ukrywajcie Państwo także przed nami swoich kontaktów z osobami zarażonymi lub przebywającymi na kwarantannie. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, jeśli macie Państwo być przyjęci w poradni lub do szpitala - czytamy w komunikacie na stronie RCO.