LGBTQ

i

Autor: Image by Marek Studzinski from Pixabay

Miłość nie wyklucza

Rozmowy bez lukru. Spotkanie przy kawie o rzeczach ważnych, czyli co warto wiedzieć o wyzwaniach, potrzebach i sytuacji osób LGBTQ+

2024-04-03 11:34

W sobotę 6 kwietnia Stowarzyszenia „Miłość nie wyklucza” i „Miłość ma tu swój RaDOM” zapraszają na otwarte spotkanie, gdzie bez lukru będą się toczyć rozmowy o sprawach ważnych dla społeczności LGBTQ+.

Organizatorzy przygotowali trzy ciekawe prelekcje oraz dyskusje. Będzie to okazja nie tylko do zdobycia wiedzy, ale też wymiany doświadczeń, przemyśleń, a także pomysłów na przyszłość, a wszystko to w otwartej atmosferze przy kubku ulubionego napoju i kawałku czegoś słodkiego.

A co dokładnie zaplanowano? Z kim i o czym będą rozmawiać uczestnicy?

„Długa droga do równości. Gdzie jesteśmy?” Hubert Sobecki od 12 lat związany jest ze Stowarzyszeniem „Miłość Nie Wyklucza”, czyli organizacją działającą na rzecz społeczności LGBTQ+, której głównym celem jest wprowadzenie równości małżeńskiej w Polsce. Hubert zajmuje się komunikacją strategiczną i edukacją społeczną - w ramach swojej działalności współtworzył kampanie społeczne („Orientuj się!” i „Jesteśmy rodziną”), Warszawską Deklarację LGBT+ czy też film dokumentalny „Artykuł 18”.

„Historie osób LGBTQ+ z gabinetu seksuolożki.” Ela Janicka to doświadczona seksuolożka, terapeutka par, a także właścicielka CENTRUM TERAPII i ROZWOJU w Radomiu. Elżbieta jest propagatorką zdrowia psychicznego i seksualnego, pomagając osobom LGBTQ+ w zrozumieniu i akceptacji własnej tożsamości. Zajmuje się poradnictwem psychologicznym i seksuologicznym dla młodzieży i dorosłych. Prowadzi warsztaty, szkolenia oraz wykłady.

„Stres mniejszościowy i zdrowie psychiczne osób LGBTQ+.” Jan Topczewski to psycholog, terapeuta i wykładowca akademicki. Od lat związany jest ze Stowarzyszeniem Lambda Warszawa, gdzie pracuje terapeutycznie z osobami LGBTQ+. Udziela wsparcia osobom zajmującym się aktywizmem na rzecz praw człowieka w ramach Fundacji RegenerAkcja. Jan jest też doktorantem na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, a w ramach swojej ścieżki badawczej prowadził m.in. badania nad wpływem dyskryminacji na zdrowie psychiczne osób ze społeczności LGBTQ+.

Wstęp na spotkanie jest wolny! Nie przegap okazji, aby dowiedzieć się więcej o równości, zdrowiu psychicznym oraz potrzebach społeczności LGBTQ+. Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem