PUP Radom

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

praca

"Rozwój przez edukację" nowy projekt dla osób bezrobotnych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu. Do wyboru ponad 50 kursów zawodowych i kierunków szkoleń

2025-02-07 11:25

To oferta dla tych, którzy chcą zdobyć nowy zawód lub zmienić kwalifikacje. Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu podpisał umowy z pięcioma placówkami oświatowymi w mieście w ramach projektu „Rozwój przez edukację”.

W ramach porozumień o współpracy organizowane będą wspólne zajęcia grupowe dla osób bezrobotnych połączone z prezentacją bezpłatnej oferty szkoleniowej i dydaktycznej poszczególnych placówek oświatowych. Do wyboru będzie ponad 50 kursów zawodowych i kierunków szkoleń. Zajęcia będą się odbywać w siedzibach szkół i centrów edukacji oraz w siedzibie urzędu.

- Do udziału w projekcie zaprosiliśmy pięć placówek oświatowych z Radomia, z którymi podpisaliśmy umowy o współpracy. Są to: Branżowe Centrum Edukacji nr 2 w Radomiu, Branżowe Centrum Umiejętności Prace Wykończeniowe w Radomiu, Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług Szkoła Mody, Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu oraz TEB Edukacja Radom – mówi p.o. dyrektora radomskiego pośredniaka Piotr Krakowiak.

Alpiniści umyli okna w Radomiu dla WOŚP

Uczestnicy projektu będą mieć do wyboru w sumie ponad 50 bezpłatnych kursów zawodowych i kierunków szkoleń w wybranej przez siebie placówce oświatowej. Będzie można skorzystać np. z bezpłatnych szkoleń w zakresie prac wykończeniowych, a także w branży spożywczej. Chodzi o zawody: kelnera, cukiernika, piekarza, kucharza. Ponadto będą bezpłatne szkolenia np. z projektowania i wykonywania ubrań czy renowacji wyrobów kaletniczych. Będzie można także zdobyć umiejętności w zakresie usług fryzjerskich. Ale to nie wszystko. Placówki oświatowe oferują bezpłatne kształcenia w szkołach policealnych. Są to np. takie kierunki, jak asystentka stomatologiczna, asystent osoby niepełnosprawnej czy technik masażysta. Partnerzy projektu oferują także szkolenia dla osób z wykształceniem m.in. zawodowym technicznym po 25 roku życia. Te kierunki na pewno zainteresują panów. To na przykład automatyzacja procesów produkcji z obsługą i integracją obrabiarki, obsługa i programowanie sterowników PLC czy podstawy pneumatyki i elektropneumatyki. Do tego dochodzą kwalifikacyjne kursy zawodowe. Będzie można między innymi zdobyć zawód jako operator obrabiarek skrawających CNC, automatyk czy mechanik monter maszyn i urządzeń, ale także jako ekonomista, sprzedawca, handlowiec czy archiwista.

Zapisy na kursy i szkolenia prowadzone są w Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. ks. Łukasika w pokojach nr: 227,228 i 229. Szczegóły na www.radom.praca.gov.pl.

Zobacz galerię z pracami Malczewskiego w nowej aranżacji: