W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym chęć zaszczepienia się na COVID-19 wyraziło 1300 osób z personelu medycznego i ponad tysiąc innych pracowników medycznych. Osoby, które dziś przychodziły i stawały w kolejce do szczepień nie mieli wątpliwości, co do tego że jest właściwy wybór.
- Chcę pokazać, że jestem lekarzem i nie boję się szczepień. Jako lekarz oddziału wewnętrznego walczący z epidemią, chciałbym aby ta walka została wygrana. I tego typu gesty pomogą nam skrócić czas trwania pandemii. Jako lekarze jesteśmy świadomi i nie boimy się powikłań. Szczepionki nie są groźne. Uważam, że zostały spełnione wszystkie normy i szczepionka jest dopuszczona do użycia. Po tej szczepionce nie czuję, żadnych powikłań i sądzę, że przyjęcie tej szczepionki to nasz obowiązek społeczny- mówi Adam Kukliński - kierownik oddziału chirurgii naczyniowej.
Jak zatem wygląda procedura przed zaszczepieniem?
- Przyjmujący szczepionkę wypełnia ankietę dotyczącą stanu zdrowia, jest badany przez lekarza, a następnie szczepiony. Wszystko trwa krótko i nie boli – tłumaczył Wojciech Dworzański koordynator ds. COVID-19 w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.
Lekarze i pielęgniarki to pierwsza grupa, która zostanie poddana szczepieniom. Potem otrzymają je inni pracownicy medyczni. Następnie seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele.