Kłopoty wydziału lekarskiego rozpoczęły się w 2019 roku, kiedy oceniająca kierunek Polska Komisja akredytacyjne wykazała braki i zaniedbania w kształceniu studentów. Rekrutacja na kierunek została wstrzymana. W tym roku kierunek otrzymał zielone światło i rozpoczął rekrutację. Władze uczelni zapewniają, że błędy zostały naprawione.
- Ta ocena była niestety słuszna, bo niedostatki były we wszystkich sferach. Trzeba było zaczynać od prosektorium, Collegium Anatomicum, centrum symulacji, od kadry, która powinna być dostępna na wszystkich poziomach kształcenia. Udało nam się pozyskać do współpracy 27 profesorów, 6 konsultantów krajowych. We współpracy tylko z zarządem Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego udało się utworzyć 14 oddziałów klinicznych. Nawiązaliśmy też współpracę ze szpitalem miejskim i Radomskim Centrum Onkologii, a także szpitalem w Krychnowicach. W ten proces zaangażowało się wiele osób, władze uniwersytetu, moi współpracownicy, władze miasta, parlamentarzyści. Przede wszystkim podziękowanie należą studentom, którzy nie zwątpili, że będą mogli studiować na elitarnym i kameralnym kierunku lekarskim w Radomiu- mówi prof. płk. Leszek Markuszewski Dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu.
Jak udało nam się ustalić w październiku ma dojść do otwarcia Collegium Anatomicum.
- Prosektorium i Collegium Anatomicum są gotowe, otwarcie będziemy planować po rozpoczęciu roku akademickiego. Urządzenia i infrastruktura tworzą nowoczesny system edukacji anatomii. To Collegium jest jednym z najnowocześniejszych w Europie, wybudowane w bardzo krótkim czasie, zajęło nam to rok i cieszymy się, bo studenci mają to czego nie mieli przez 5 lat. Dodatkowo we spójni z Collegium Anatomicum zacznie działać Centrum diagnostyczno- obrazowe. To są super nowoczesne urządzenia takie jak 120 rzędowy tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny. I super nowoczesne systemy rentgenowskie, które działają w oparciu o sztuczną inteligencje- tłumaczy prof. Markuszewski.
Obecnie na kierunku studiuje ponad 200 studentów.