Tradycyjnie imprezę rozpoczął kiermasz wielkanocny, na którym królowały oczywiście palmy - i te ludowe tradycyjne z kwiatami z bibuły i te nowoczesne, np. z uszami zajączka. Nie zabrakło też pisanek, także w kolorowe, niekoniecznie tradycyjne wzory. Kulminacyjnym punktem była procesja z palmami do drewnianego kościółka z Wolanowa, w której uczestniczyły tłumy radomian. W kurniku z Konar otworzono wystaję Ceramiki Iłżeckiej autorstwa Tomasza Skiby i Radosława Koniarza zatytułowaną Ceramika Restituta. Było też rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę, wykonaną przez dzieci i młodzież.
Tegoroczną ciekawostką były inscenizacje historyczne wydarzeń z wiosny 1964 roku, czyli schyłku powstania styczniowego. Okazją była nowa aranżacja dworu z Pieczysk. Obiekt ten znany jest bywalcom skansenu od co najmniej 30 lat, ale teraz zyskał nową aranżację, ziemiańskiego domu o charakterze patriotycznym.
- Niedawno ustaliliśmy, że w tym dworze tuż przed powstaniem styczniowym urodził się Czesław Tański, pierwszy polski konstruktor statków powietrznych. Pozostawił też serię rysunków, dlatego dokładnie wiemy jak wyglądał dom jego rodziców - wyjaśniał Przemysław Bednarczyk, historyk z Muzeum Wsi Radomskiej.
Tegoroczny program uzupełniły też dwie inscenizacje historyczne, obrazujące walki z czasów powstania styczniowego. Pierwsza rozgrywała się przed dworem z Pieczysk, druga na polach za zagrodami.
- Mimo nieco kapryśnej pogody skansen odwiedziły tłumy radomian. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę, wspólne przeżywanie tradycji i radosne świętowanie Niedzieli Palmowej - powiedziała Ilona Jaroszek, dyrektor placówki.