Cerrad Enea Czarni Radom

Autor: Cerrad Enea Czarni Radom

Siatkówka: Wojskowi przerwali serię 4 porażek z rzędu

2020-12-04 10:44

W meczu zaległej 8 kolejki siatkarskiej PlusLigi drużyna Cerrad Enea Czarni Radom pokonała na wyjeździe MKS Będzin. Mecz zakończył się wynikiem 1:3. To oznacza , że siatkarze do Radomia wrócili z kompletem punktów.

Obu zespołom zależało na zwycięstwie. Drużyna gospodarzy chciała wyjść ze strefy spadkowej a Wojskowi mieć większe szanse na awans do fazy play off.  Podopieczni Roberta Prygla już na początku spotkania pokazali wyższość nad przeciwnikiem. Radomianie w pierwszym secie szybko zbudowali sobie przewagę, którą cały czas powiększali. W drugim secie to MKS Będzin wyszedł na prowadzenie. Już na początku seta było 8:1 a ostatecznie wygrali 25:18. To była jedyna partia, którą wygrali gospodarze, kolejne dwa należały już do Wojskowych(23:25 i 17:25). MVP spotkania został Dawid Konarski.

Zwycięstwo za 3 punkty pozwoliło Wojskowym przerwać serie 4 porażek z rzędu. O kolejne punkty drużyna Cerrad Enea Czarni Radom powalczy na własnej hali ze Stalą Nysa 11 grudnia.​