Cerrad Enea Czarni Radom

Autor: Cerrad Enea Czarni Radom

Siatkówka: Zła passa przerwana. Wojskowi wygrywają po tie-breaku

2021-11-30 10:22

W meczu 9 kolejki siatkarskiej PlusLigi drużyna Cerrad Enea Czarni Radom wygrała na wyjeździe z Cuprem Lubin. Mecz zakończył się wynikiem 3:2. Tym samy podopieczni Jakuba Bednaruka awansowali z 13 na 11 miejsce w tabeli.

Pierwszy set był wyrównany, jednak to drużyna z Radomia częściej wychodziła na prowadzenie. Ostatecznie ta partia zakończyła się wynikiem 25:23 dla Wojskowych. Drugi set to zdecydowane prowadzenie gospodarzy. Podopieczni Pawła Rudka wypracowali sobie nawet 6 punktowe prowadzenie. Ten set zakończył się wynikiem 25:19 dla lubinian. W trzecie partii po raz kolejny okazali się lepsi gospodarze wygrywając 26:24. Radomscy siatkarze się jednak nie poddali i wygrali czwartą partię 25:23. To oznaczało, że o wszystkim decydował tie-brak, który wygrali podopieczni Jakuba Bednaruka 17:15. Wojskowi tym samym sięgnęli po 3 ligowe zwycięstwo w tym sezonie. MVP spotkania został Rafał Faryna.

Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (23:25, 25:19, 26:24, 23:25, 15:17)

Cuprum Lubin: Waliński (20), Ferens (18), Sekita, Pietraszko (14), Kapica (25), Krage (5), Sas (libero) oraz Maruszczyk (1), Kaźmierczak i Stępień

Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski (2), Warda, Berger (12), Faryna (29), Santana (14), Parkinson (7), Masłowski (libero) oraz Sadkowski, Ostrowski, Rusin (1), Gąsior, Firszt (3) i Nowak (2)

Czy Robert Lewandowski zdobędzie jeszcze Złotą Piłkę?