MZDIK

i

Autor: Jakub Białczak Mzdik ścianka

Straty w MZDiK w związku z epidemią. Powodem nieaktywna Strefa Płatnego Parkowania

2020-06-02 13:57

Około 700 tysięcy złotych nie trafiło do kasy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu w związku z wyłączeniem Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Instytucja zawiesiła jej działanie po wprowadzeniu przez rząd obostrzeń z powodu epidemii koronawirusa. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy strefa zostanie ponownie aktywowana.

To nie jedyna strata pieniężna odnotowana przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. W okresie od stycznia do końca maja tego roku doszło do 25 aktów wandalizmu na przystankach autobusowych, w wyniku których straty oszacowano na 8,5 tysiąca złotych.

To jest o połowę mniej, niż w analogicznym okresie w ubiegłych latach. Najczęściej zniszczeniu ulegają szyby w przystankach, ale zdarzają się także przypadki zniszczeń płyt poliwęglanowych, które są na dachach przystanków. Trafiają się też zniszczenia samych ławek przystankowych, a nawet słupków, które stoją przy wiatach - powiedział Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Kilkukrotnie doszło także do niszczenia kilku przystanków wzdłuż ulicy Słowackiego.

Ktoś sprayem malował dane personalne jednego z mieszkańców Radomia. Z racji tego, że sprawa ocierała się o złamanie przepisów RODO, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji musiał powiadomić policję. Sprawcę udało się namierzyć i obarczono go kosztami naprawy zniszczonego mienia - dodaje Dawid Puton.

Jak tłumaczy MZDiK, był to jeden z niewielu przypadków, gdy udało się ująć sprawcę dewastacji. W wielu przypadkach wandale pozostają bezkarni, ponieważ nie na wszystkich przystankach znajdują się kamery.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji apeluje, by każdy napotkany akt wandalizmu zgłaszać straży miejskiej lub pracownikom MZDiK.

Zawieszenie radomskiej Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego także przyniosło straty. Od początku pandemii koronawirusa i wprowadzenia obostrzeń w sumie do kasy instytucji nie trafiło około 700 tysięcy złotych.

To są spore pieniądze. To są pieniądze, które tak naprawdę zasiliłyby miejską kasę, pomogłyby chociażby przy innych inwestycjach. Na dany moment jednak strefa wciąż jest nieaktywna, wciąż tracimy kolejne pieniądze, ale jest to oczywiście związane z decyzją radnych - powiedział Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni nie zgodzili się na wznowienie działania Strefy Płatnego Parkowania, o czym informowaliśmy tutaj. Sprawa ponownego uruchomienia strefy prawdopodobnie ma po raz kolejny trafić pod obrady Rady Miejskiej.

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...

Pytanie 1 z 10
BWM:
Robot, który może pomóc personelowi medycznemu