szpital Kozienice

i

Autor: źródło FB Starostwo Powiatowe Kozienice

Szpital Powiatowy w Kozienicach wrócił do normalnej pracy

2022-04-05 14:21

Od piątku, 1 kwietnia Szpital Powiatowy w Kozienicach przyjmuje wszystkich pacjentów wymagających leczenia, także tych zakażonych koronawirusem. Zamknięto też punkt wymazowy w lecznicy.

Od piątku, 1 kwietnia w Szpitalu Powiatowym w Kozienicach został zamknięty punkt pobrań wymazów na koronawirusa. To związane jest z decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zmiany zaszły także w całej kozienickiej lecznicy. Od piątku, 1 kwietnia przyjmowani są tam wszyscy pacjenci wymagający leczenia łącznie z tymi, którzy chorują na COVID-19.

Osoby, które trafiły do szpitala w związku z zakażeniem koronawirusem są lokowani na oddziale zakaźnym, z kolei zakażeni pacjenci, którzy zostali przywiezieni do lecznicy w związku z innymi chorobami - są przyjmowani na oddziały odpowiadające podstawowej chorobie.

Placówka w Kozienicach nie wykonuje także szybkich testów antygenowych dla osób, które są przyjmowane do szpitala. Takie testy będą przechodziły jedynie osoby, które mają objawy COVID-19 lub po zakwalifikowania do takiego testu przez lekarza szpitala.

Przypomnijmy, że nadal w placówkach medycznych obowiązuje nakaz noszenia maseczek.