Trwa Narodowy Spis Powszechny. Do kiedy trzeba się spisać? [AUDIO]

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Od 1 kwietnia mieszkańcy mogą spisywać się sami, z kolei od 4 maja do pracy przystąpili rachmistrzowie. Do kiedy trzeba się spisać? Posłuchaj!

Każdy mieszkaniec musi to zrobić raz na 10 lat. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Wzięcie w nim udział jest obowiązkowe dla wszystkich mieszkańców Polski.

Narodowy Spis Powszechny ruszył 1 kwietnia. Mieszkańcy mogą od tego czasu dokonywać tzw. "samospisu" telefonicznie lub przez stronę internetową spis.gov.pl.

Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W maju rozpoczęli pracę rachmistrzowie spisowi, którzy przeprowadzają wywiady telefonicznie. Ale najłatwiej spisać się samodzielnie poprzez stronę spis.gov.pl i do tej formy zachęcamy. Zajmuje to najwyżej kilkanaście minut - powiedział Michał Michalski, sekretarz Radomia.

Jak dodaje, udział w Narodowym Spisie jest obowiązkowy także dla dzieci:

W imieniu dzieci Spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Przypominamy, że z uwagi na epidemię koronawirusa rachmistrzowie przeprowadzają wywiad telefonicznie.

Narodowy Spis Powszechny potrwa do 30 września tego roku. Przypomnijmy - pierwszy Narodowy Spis Powszechny został przeprowadzony dokładnie 100 lat temu - w 1921 roku.​

Posłuchaj w jaki sposób można się spisać!

Mówi Michał Michalski, sekretarz Radomia

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?