W kolejnych autobusach komunikacji miejskiej pojawiają się dodatkowe numery taborowe zwane też bocznymi. Ma to być ułatwienie m.in. dla pasażerów korzystających z aplikacji mobilnych do zakupu biletów, ponieważ do nabycia części z nich wymagane jest ich podanie. Numery boczne do tej pory można było zobaczyć na zewnątrz autobusu nad drugimi drzwiami a także pod przednią i tylnią szybą pojazdu, z kolei w środku nad nimi. Teraz dodatkowo pojawią się kolejne numery ze względu na to że w niektórych pojazdach nie były dobrze widoczne:
W niektórych pojazdach MPK były one jednak do tej pory niezbyt dobrze widoczne dla pasażerów, bowiem wykonano je dość małymi cyframi, a poza tym w przedniej części autobusów często zasłaniały je lusterka. Poprosiliśmy więc tegoż operatora przewozów o przyklejenie dodatkowych numerów wewnątrz pojazdów (u pozostałych operatorów numery były wykonane większymi i lepiej widocznymi cyframi). Numery taborowe pojawiają się teraz sukcesywnie na tylnych ścianach kabin kierowców oraz naprzeciwko drugich drzwi, a w dłuższych autobusach także naprzeciw trzecich lub w okolicach przegubu. Pasażerowie nie powinni już zatem mieć problemu z ich znalezieniem. Widać je z dużej odległości. - Czytamy na stronie MZDiK w Radomiu.
Jednocześnie Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przypomina pasażerom którzy kupują bilety przez aplikację mobilne:
Kupując bilet w aplikacji trzeba wpisać trzy- lub czterocyfrowy numer taborowy pojazdu, a nie jedno- lub dwucyfrowy numer linii. Na każdej linii kursuje bowiem od kilku do nawet kilkunastu autobusów, toteż kontrolerzy mają prawo zakwestionować w razie uzasadnionej wątpliwości bilet, przy którego kupnie podano niewłaściwy numer. - Czytamy dalej na stronie.
Z dodatkowych numerów bocznych w autobusach skorzystają nie tylko osoby kupujące bilet przez aplikacje mobilne. Te potrzebne są również gdy chcemy złożyć skargę lub pochwałę czy szukamy rzeczy którą zostawiliśmy w pojeździe. Taki numer jest potrzebny w przypadku gdy chcemy wysłać sms interwencyjny do Straży Miejskiej który ułatwia funkcjonariuszom szybsze zlokalizowanie autobusy w którym coś się dzieje.