Pododdział liczy 12 miejsc. Wyznaczone zostały trzy sale, w których są monitorowani wyłącznie pacjenci cierpiący na cukrzyce i otyłość. Konsultacje i rozmowy z pacjentami mają być prowadzone zarówno w poradni jak i na nowo otwartym odcinku.
- W planach mamy również stworzenie przestrzeni, która będzie służyć do indywidualnych rozmów ze specjalistami dla wszystkich naszych pacjentów. Często nie wiedzą oni, co powinni jeść, jak często oraz jak funkcjonować na co dzień, aby ich choroby były jak najmniej uciążliwe i nie pogarszały się. Taka sala zapewni im intymność i komfort, dzięki czemu nie będą obawiali się zadawania pytań, które w obecności innych pacjentów mogłyby być krępujące lub wstydliwe - mówi lek. Jacek Węgrzycki, p.o. kierownika Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Diabetologii i Leczenia Otyłości Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.
Otwarcie tego rodzaju oddziału to konieczność, bo liczba chorych wzrasta.
- Cukrzyca i otyłość to niestety choroby, które śmiało można nazwać epidemią XXI wieku. Naszym celem jest pomoc tym osobom, uświadomienie im, że ich życie może być bardziej komfortowe, jeśli odpowiednio zadbają o swoje zdrowie – mówi Dorota Młodawska-Chołuj, diebetolog z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.
Nowy pododdział diabetologii już funkcjonuje w szpitalu na Tochtermana.
Zobacz galerię ze szkolenia ratowników WOPR: