sklep

i

Autor: pixabay.com

Więcej osób skorzysta ze sklepu socjalnego. Ile pozwoleń wydano do tej pory?

2021-06-09 16:24

Więcej osób będzie mogło zrobić w sklepie ​socjalnym przy ulicy Warzywnej. Do tej pory mogli z niego korzystać osoby będące pod opieką miejskiego ośrodka pomocy społecznej w Radomiu, teraz liczba osób, która będzie mogła zrobić tam zakupy zostanie zwiększona.

Pierwszy w Radomiu i pierwszy w Polsce sklep socjalny zostął otwarty w marcu tego roku przy ul. Warzywnej. Produkty tam są tańsze niż te sprzedawane w tradycyjnych sklepach. Do tej pory zakupy mogły robić tam osoby, które korzystały z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Teraz dołączą do nich niepełnosprawni, a także osoby, mające trudności finansowe i życiowe z powodu nagłej utraty pracy, utraty mienia lub zdrowia w wyniku pożaru czy zdarzenia losowego. Ile osób do tej pory mogło korzystać ze sklepu?

- Do tej pory wydaliśmy 1046 takich pozwoleń. Ta dynamika wyhamowała w ostatnich tygodniach. Wydane przez nas pozwolenia są wydawane na okres 6 miesięcy i dla naszych podopiecznych nadal będziemy wydawać takie zezwolenia. Warunki pandemiczne nie pomagają w przemieszczaniu się dla osób, które potrzebują tego rodzaju wsparcia, ale mimo to liczba pokazuję, że ten sklep był potrzebny - mówi Marcin Gierczak dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nie będzie wydawał pozwoleń dla osób, które od teraz będą mogły korzystać ze sklepu socjalnego w Radomiu.