Sprawa została przekazana przez wojewodę także do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Jak informuje PAP, o komentarz poproszono też prezesa zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.
Mazowiecki Urząd Wojewódzki skierował też pismo do prezesa zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu z prośbą o zajęcie stanowiska oraz o przekazanie informacji dotyczących udzielania świadczeń medycznych do momentu zatrzymania dyżurującego lekarza przez policję. Dotychczas wyjaśnienia te nie wpłynęły – przekazały PAP służby wojewody.
Zawiadomienie wpłynęło także do Narodowego Funduszu Zdrowia.
Wobec doniesień medialnych, dotyczących lekarza dyżurnego, który pod wpływem alkoholu pełnił dyżur w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, wojewoda, mając na uwadze powagę zaistniałej sytuacji oraz możliwość narażenia na utratę zdrowia i życia pacjentów SOR, zwrócił się do dyrektora mazowieckiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia o przeprowadzenie kontroli w wyżej wymienionej placówce medycznej – poinformował PAP zespół prasowy wojewody mazowieckiego.
Przypomnijmy, w środę, 20 stycznia po południu dyżurny policji w Radomiu został powiadomiony, że w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w szpitalu na Józefowie znajduje się nietrzeźwy lekarz. Policjanci zastali na oddziale 61-letniego medyka, który – jak się okazało po zbadaniu alkomatem – miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Sprawą zajmuje się radomska prokuratura.