kameralne lato konfa anna mucha

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Za miesiąc ruszy festiwal "Kameralne Lato"

2021-06-10 15:27

Konkursy filmowe, pokazy plenerowe, spotkania z twórcami i warsztaty dla młodzież - tak w tym roku po krotce będą wyglądać 14 spotkania filmowe Kameralne Lato 2021. Do Radomia przyjadą znani twórcy filmowi z całego kraju. To jedyny festiwal w którym tak samo ważne jak sztuka filmowa ważna jest profilaktyka społeczna.

Do tegorocznych konkursów organizowanych w ramach festiwalu zgłoszono 191 filmów. Do Konkursu Głównego zakwalifikowano 22 produkcje, a do Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park – 13 filmów. Zwycięzca otrzyma ZŁOTEGO ŁUCZNIKA – Nagrodę Prezydenta Miasta Radom w kwocie 10 tys. złotych. Jedną z nagród specjalnych w konkursie będzie także wyróżnienie dla filmu o szczególnych walorach społecznych.

– To festiwal o charakterze społecznym, a jednocześnie dający szansę, by wprowadzać młodych pasjonatów do świata filmowego. Jeden z takich pasjonatów, który wcześniej zdobył nagrodę Kameralnego Lata teraz będzie realizował jeden z największych polskich seriali „M jak miłość”. To pokazuje, że te małe kroczki prowadzą do wielkiej kariery – podkreśla ambasadorka festiwalu, aktorka Anna Mucha.

Ważną częścią festiwalu są warsztaty.

- W tym roku będziemy realizować dwa programy edukacyjne. Pierwszy to program "Follow me" będzie to program w środowisku międzynarodowym. Wezmą w nim udział osoby z Niemiec, Francji i Włoch. Kolejnym programem jest Mazowiecki Program Profilaktyki Społecznej - "ABC pracy z kamerą" i to są warsztaty skierowane dla młodzieży z Radomia i regionu radomskiego. Jeżeli chodzi o przestrzeń festiwalu relokujemy się bliżej radomskiego rynku. Chcemy tam stworzyć coś w rodzaju miasteczka festiwalowego. Chcemy, żeby powstała tam przestrzeń, która będzie się wiązała z festiwalem i gdzie będą się krzyżowały drogi uczestników festiwalu - mówi Maciej Dominiak producent festiwalu.

Festiwal potrwa od 4 do 10 lipca