Radom Tytoniowa

i

Autor: PFR Nieruchomości

Za niecały miesiąc rozpocznie się nabór wniosków do programu Mieszkanie Plus w Radomiu

2021-04-14 11:15

12 maja ruszy pierwsza część naboru wniosków na wynajem mieszkań powstających w ramach programu Mieszkanie Plus w Radomiu. Poinformował o tym prezydent Radomia na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Osoby zainteresowane będą mogły składać wnioski poprzez stronę internetową. Pierwsze umowy najmu będą zawierane w czwartym kwartale bieżącego roku. Przypomnijmy, w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, przy ulicy Tytoniowej w Radomiu w dwóch blokach powstaną 124 mieszkania.

- Pierwszym krokiem na drodze do ubiegania się o zawarcie umowy najmu jest wypełnienie i złożenie wniosku za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie urzędu miejskiego i stronie internetowej radomskiej inwestycji. Kolejnym warunkiem jest dostarczenie dokumentów niezbędnych do formalnej weryfikacji informacji zawartych we wniosku. Następnie, każdy wniosek otrzyma punkty za spełnienie tzw. kryteriów pierwszeństwa, informuje radomski magistrat.

Na dodatkowe punkty w naborze, zgodnie z uchwałą rady miejskiej mogą liczyć osoby rozliczające się z podatku dochodowego w Radomiu, rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35 roku życia czy niepełnosprawni.

Za drugą część naboru odpowiada spółka PFR Nieruchomości. W tym etapie potencjalni przyszli najemcy będą weryfikowani, czy mają dochód na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu. - Jestem przekonana, że zainteresowanie naszymi mieszkaniami w Radomiu będzie duże. Niespełna dwa lata temu przeprowadzaliśmy ankietę dotyczącą tej inwestycji. Wypełniło ją blisko 2,5 tysiąca osób, co oznaczało dwudziestu zainteresowanych na jedno mieszkanie. To pokazuje zarówno skalę potrzeb, ale także atrakcyjność naszej oferty. Będą to mieszkania, do których będzie można się niemal od razu wprowadzić. Wszystkie zostaną wykończone w standardzie podstawowym. To dobra oferta dla rodzin, młodych, którzy dopiero stratują w dorosłość, oraz tych, którzy nie chcą lub nie mogą zaciągać kredytu hipotecznego, mówi Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A., odpowiedzialna za pion najmu.

W dwóch siedmiokondygnacyjnych blokach przy ulicy Tytoniowej powstaną 124 mieszkania. Większość lokali ma 3 pokoje i powierzchnię około 60 metrów kwadratowych. - Cieszę się, że jesteśmy już tak blisko finału naszego wspólnego przedsięwzięcia. Jako samorząd od samego początku byliśmy otwarci na współpracę w realizacji tego projektu. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że zależy nam na tym, by zatrzymywać w Radomiu młodych, aktywnych ludzi. Ale aby to było możliwe, niezmiernie istotna jest dostępność mieszkań na wynajem. Nasza satysfakcja jest tym większa, że należymy do grona miast, w których program Mieszkanie Plus jest realizowany najsprawniej. Mam jednocześnie nadzieję, że doświadczenia, które zdobyliśmy razem z PFR Nieruchomości zaowocują kolejnymi wspólnymi przedsięwzięciami, mówi prezydent Radosław Witkowski.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie