Wolontariusze Szlachetnej Paczki

i

Autor: A.B

Znamy podsumowanie tegorocznej Szlachetnej Paczki na terenie Radomia

2021-12-16 20:41

50 osób przygotowywało jedną paczkę dla potrzebującej rodziny z Radomia. Mowa o podsumowaniu Szlachetnej Paczki na terenie miasta. Finał akcji odbył się 11- 12 grudnia

Prawie 3 tys. darczyńców wzięło udział w Szlachetnej Paczce na terenie Radomia. Wartość przekazanej pomocy 62 potrzebującym rodzinom to ponad 130 tys złotych. To podsumowanie Weekendu Cudów, który odbył się 11 - 12 grudnia.  - Prowadzimy takie statystki, aby wiedzieć jak działa paczka - informuje Magda Jankowska, lider Szlachetnej Paczki rejonu Radom.

Robimy sobie zawsze taką statystykę, żeby wiedzieć jak ta paczka działa, w jakich konkretnie liczbach, możemy określić tą pomoc. Darczyńcy w momencie uzupełniania dokumentów podpisywali taką mini ankietę, w której zawierały się takie dwie liczby - ilość osób, które wchodziły w skład tej grupy, która obdarowywała rodzinę oraz szacowana wartość paczki. Wyszło nam, że średnio paczkę dla jednej rodziny przygotowywało około 50 osób, a średnia wartość takiej paczki wyszło około 3 500 złotych. Suma osób, które pomogły 62 rodzinom z Radomia to jest około 3 300 osób, a łączna wartość prezentów jakie trafiły do rodziny to ponad 130 tysięcy złotych. 

W tegorocznej akcji Szlachetnej Paczki wsparcie otrzymało ponad 17 tysięcy rodzin, a wartość przekazanej pomocy to ponad 70 mln złotych.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE