W podpisaniu umowy uczestniczyli rektor prof. Sławomir Bukowski, prof. Marcin Kostrzewa, dziekan Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa, Janusz Trojanowski, wiceprezes Izby Przemysłowo Handlowej Ziemi Radomskiej i Łukasz Białczak, jej prezes. - To jest sformalizowanie tego, co już istnieje, czyli współpracy, która trwa. Nasza współpraca dotyczy wspólnych przedsięwzięć biznesowych, naukowo-badawczych. Myślę, że w najbliższych latach będzie się rozwijała dynamicznie - powiedział rektor UTH prof. Sławomir Bukowski.
Uczelnia pod kątem współpracy z radomskim biznesem tworzy nowe kierunki studiów i reaktywuje studia podyplomowe dopasowane do aktualnych potrzeb na radomskim rynku pracy. - Skupiamy dzisiaj ponad 100 przedsiębiorców. Nie ma lepszej praktyki dla studentów jak kontakt z firmami i de facto możliwość odbycia stażu - powiedział prezes izby, Łukasz Białczak.
Uczelnia ma też ofertę badawczą dla firm z regionu i chce na tym polu konkurować z innymi ośrodkami akademickimi. - Dla naszego wydziału to ważna sprawa, żeby zintensyfikować współpracę z firmami z regionu i wskazać naszej młodzieży, że Radom jest miejscem atrakcyjnym - powiedział prof. Marcin Kostrzewa, dziekan Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa.
W ostatnio opublikowanym raporcie Urzędu Patentowego RP. UTH zajął 22 miejsce z 18 zgłoszonymi patentami. Jak do tej pory to najwyższa pozycja radomskiej uczelni w tym rankingu.