paczki świąteczne

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Chcą przygotować 600 paczek - szukają wolontariuszy

2021-11-19 10:59

W święta chcą dotrzeć z paczkami do osób samotnych, ale bez wsparcia wolontariuszy nie dadzą rady. Fundacją Droga Życia, która organizowała wigilię dla osób samotnych w tym roku chcę przygotować dla nich 600 paczek.

W poprzednich latach fundacje zajmowała się przygotowaniem świątecznych spotkań dla osób samotnych. W tym roku z powodu pandemii takie spotkanie nie odbędzie się. Jednak fundacja chcę dotrzeć do osób samotnych ze świątecznymi paczkami.

- Postanowiliśmy zorganizować wigilię mobilną. Przygotujemy paczki w których znajdą się potrawy wigilijne, słodycze, kartki świąteczne. Potrzebujemy wsparcia od naszych wolontariuszy, żeby przygotować te paczki. Można zgłaszać się do nas telefonicznie lub poprzez stronę internetową. Tam jest specjalny formularz, gdzie można zaznaczyć, czy chcę się pomagać przy rozwożeniu rzeczy czy pakowaniu paczek. Jest kilka opcji do wyboru. Pomaganie jest bardzo przyjemne. Ta miłość jaką dostajemy od obdarowanych jest większa od tej,którą my im dajemy. Chcemy przygotować 600 paczek i myślę, że jest to taka realna liczba- mówi Nikola Ciesielska z Fundacji Droga Życia.

Oprócz pomocy osobom samotnym fundacja prowadzi też w Radomiu sklep socjalny.