Urzędnicy szacują, że z wydziału komunikacji korzysta 70 proc. wszystkich korzystających z radomskiego magistratu. To osoby, którzy chcą wyrobić dokumenty takie jak prawo jazdy czy dowód rejestracyjny, otrzymać tablicę rejestracyjne do pojazdu czy zgłoszenie zbycia bądź nabycia samochodu. O czym powinni pamiętać osoby, które chcą załatwić te sprawy.
- Przede wszystkim o tym, że urząd miejski pracuje w systemie zmianowym od 7 do 20. To oznacza, że osoby, chcące odebrać dokumenty mogą to zrobić także o godzinie 18 czy 19. Widzimy, że największe kolejki po odbiór dokumentów ustawiają się przed urzędem między godzinami 14 a 17. My zachęcamy do tego, by odwiedzić urząd wieczorem i spokojnie załatwić sprawę- mówi Michał Michalski sekretarz miasta. - Wiele osób dociera do urzędu po godzinie 13 i stwierdza, że jest on zamknięty. Nie jest to prawda. W tym czasie trwa w magistracie godzinna przerwa. Ten czas jest nam potrzebny do przeprowadzenia dezynfekcji i wywietrzenia pomieszczeń. Warto pamiętać o tej przerwie i inaczej zaplanować tę wizytę i możliwie przełożyć ją na późniejsze godziny. Przypominamy. Jeżeli kupiliście Państwo samochód w Polsce to nie musicie Państwo od razu przeprowadzać rejestracji tego samochodu. Wystarczy w ciągu 180 dni zgłosić jego kupno. Dowód rejestracyjny, który macie upoważnia do zawarcia umowy z ubezpieczycielem.
Dlaczego tworzą się tak długie kolejki?
- Należy pamiętać, że mamy okres urlopowy i faktycznie w jednej zmianie jest mniej o jednego bądź dwóch pracowników. Poza tym do urzędu może wejść ograniczona liczba osób. Staramy się, by do urzędu wchodzili petenci i byli obsługiwani od razu przy stanowiskach- wyjaśnia Michał Michalski.
Zmianowa praca urzędu miejskiego potrwa jeszcze co najmniej przez miesiąc. Zarządzenie w tej sprawie wydał pod koniec zeszłego tygodnia prezydent Radosław Witkowski.