lasy

i

Autor: źródło RDLP w Radomiu

Lasy

Leśnicy ruszają z akcje Las 2023. Będzie więcej kontroli na terenach leśnych

2023-09-26 14:03

Będą kontrolować jeżdżących na quadach, kradnących drzewo czy kłusowników. Straż leśna prowadzi akcję "Jesień 2022" podczas której baczniej będą sprawdzać co dzieje się w lasach i czy nikt nie niszczy drzew.

Leśnicy będą prowadzić akcje wspólnie z Policją, Polską Strażą Łowiecką i Polską Strażą Rybacką. Leśnicy  będą wykorzystywać  w swoich patrolach między innymi foto pułapki, drony czy kamery. Cel jest jeden znaleźć i pouczyć tych, którzy w lasach łamią prawo.

Diałania te mają na celu wykrycie i przeciwdziałanie każdemu rodzajowi szkodnictwa leśnego, od zaśmiecania lasów poprzez wjeżdżanie do lasu pojazdami po kradzież drewna. W szczególności będą ukierunkowane na przeciwdziałanie i zwalczanie grup szkodnictwa zaliczanego do kategorii tzw. bezprawnego korzystania z lasu, kradzieży drewna oraz kontroli przewożonego i składowanego surowca drzewnego. Chodzi też oto by, przyjeżdżający do lasów nie blokowali dróg dojazdowych. Chodzi o to by do lasu mogły dojechać służby ratownicze takie jak pogotowie ratunkowe czy straż pożarna. Las jest też miejscem pracy, gdzie prowadzona jest wycinka. Dużym problemem jest także kradzież stroisza - mówi Edyta Nowicka rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Działania mają potrwać do 8 października.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE