Robert Witka

Autor: Andrzej Romański/EBL

Niewiele zabrakło aby uszczęśliwić kibiców. Hydrotruck z kolejną przegraną w lidze

2020-09-17 12:01

Podopieczni Roberta Witki ulegli Polpharmie Starogard Gdański 77:85. To pierwsze ligowe zwycięstwo drużyny z Kociewia.

W mecz lepiej weszli radomianie. Goście przez prawie 4 pierwsze minuty mieli problem ze zdobyciem pierwszych trafień, jednak ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się remisem. W drugiej kwarcie do głosu doszła ekipa z Kociewia, jednak gospodarze zdołali ich dogonić i drużyny zeszły na przerwę przy stanie 38:40.

Trzecią kwartę meczu lepiej rozpoczęli goście, którzy odskoczyli radomianom na osiem oczek. Ich przewaga, mimo zrywu Hydrotrucku pozwoliła im dowieźć korzystny rezultat do końca spotkania.

W drużynie z Radomia wyróżnił się Nickolas Neal z 25 punktami i 3 asystami. W kolejnym ligowym meczy radomianie spotkają się z Polskim Cukrem Toruń. Poniżej skrót meczu i konferencja prasowa.