Radomianie w głosowaniu oceniają zgłoszone projekty. Każdemu z nich można przyznać od 1 do 3 punktów. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego pola, jest to traktowane jako brak zdania. Można ocenić wszystkie projekty, kilka, lub jeden. Głosować można drogą elektroniczną lub w pięciu stacjonarnych punktach. Jeden z nich mieści się w magistracie. Do wyboru jest 207 pomysłów podzielonych na 4 kategorie. Są to projekty do 50 tysięcy złotych. Na ich realizację zarezerwowano 900 tysięcy złotych. Druga i trzecia grupa to projekty odpowiednio: do i ponad 400 tysięcy złotych. Na oba działy zarezerwowana po 2,1 miliona. Stawkę zamykają projekty instytucjonalne z zarezerwowanym 1,1 milionem złotych.
Do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Radomia zgłoszono 545 pomysłów. 225 projektów przeszło pozytywnie weryfikację i finalnie, po połączeniu niektórych pomysłów, poddano pod głosowanie 207 projektów.
Lista zwycięzców ma zostać opublikowana do 18 października. Głosowanie w internecie odbywa się pod adresem konsultacje.radom.pl i potrwa do 20 września.
Polecany artykuł: