Od 1 czerwca rozpoczną swoją prace poradnie specjalistyczne przy szpitalu przy ul. Lekarskiej. Przyjmowani będą pacjenci pierwszorazowi oraz ci, którzy potrzebują pilnej konsultacji lekarskiej a nie mogli zostać przyjęci w okresie od marca do końca maja. Od 1 czerwca otwarte zostaną poradnie:
- Alergologiczna dla dzieci i Dorosłych,
- Pulmonologiczna dla dzieci,
- Neurologiczna dla dzieci,
- Endokrynologiczna dla dzieci,
- Okulistyczna dla dzieci,
- Skórno-Wenerologiczna,
- Neurologiczna dla dorosłych,
- Diabetologiczna dla dorosłych,
- Endokrynologiczna dla dorosłych,
- Laryngologiczna,
- Reumatologiczna,
- Urologiczna.
Zaś od 8 czerwca
- Okulistyczna dla dorosłych,
- Kardiologiczna,
- Gruźlicy, Chorób płuc i Alergii oddechowych dla dorosłych,
- Gastroenterologiczna z pracownią endoskopową.
Reszta poradni specjalistycznych jak na razie zostanie zamknięta.
- Pacjenci są zapisywani na konkretne wyznaczone godziny i będą wpuszczani do poradni maksymalnie 10 minut przed planowaną wizytą -tłumaczy Elżbieta Cieślak rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. - Przed wejściem do poradni mają założyć czystą i świeżą maseczkę ochronną. Po wejściu do poradni mają obowiązkowo zdezynfekować ręce i poddać się pomiarowi temperatury ciała (termometr bezdotykowy). Przeprowadzona też zostanie z nimi obowiązkowa ankieta epidemiologiczna. W poczekalniach może przebywać jednoczasowo ograniczona liczba osób. Informacja o wyznaczonej liczbie osób znajduje się w każdej poczekalni. Jednocześnie prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od personelu oraz pozostałych pacjentów.
Sytuacja w szpitalu jednoimiennym
Jak informuje Elżbieta Cieślak w szpitalu przebywa 83 pacjentów, 50 osób ma potwierdzone zakażenie COVID-19. Do tej pory lecznica wykonała 3013 testów dla pracowników szpitala pod kątem zakażenia koronawirusem. Od dwóch tygodni szpital nie odnotował nowych zachorowań wśród personelu. Jeżeli chodzi o potrzeby w zakresie sprzętu to szpital potrzebuje aparatu USG oraz przenośnego aparatu RTG.