Radomski Program Edukacji Historycznej składa się m. in. ze scenariuszy lekcji i filmów. Jego częścią jest też Muzeum Historii Radomia w kamienicach Gąski i Esterki, a będące częścią Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Jak pokazują statystyki, od otwarcia w połowie sierpnia ubiegłego roku, placówkę odwiedziło 13 tys. zwiedzających. Znaczny procent tej liczby to wycieczki szkolne z Radomia, regionu radomskiego ale także innych części Polski. W styczniu 2023 ruszyła kolejna część Radomskiego Programu Edukacji Historycznej. Do wszystkich szkół w mieście dzięki zaangażowaniu władz Radomia, trafiły dwie książki: krótka historia miasta, napisana przez dr Adama Duszyka oraz gotowe scenariusze lekcji wraz z multimediami. W ten sposób wsparcie otrzymali nauczyciele historii. Program to propozycja by o niektórych procesach czy wydarzeniach z minionych dziejów, uczyć na podstawie wydarzeń w Radomiu.
- Bardzo mnie cieszy iż program cieszy się zainteresowaniem. Dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego ogłosił konkurs pt. "Wychować i zachować". Pytania i testy opracowaliśmy na podstawie Radomskiego Programu Edukacji Historycznej. Jesteśmy już po pierwszym etapie i muszę przyznać, że uczestnicy są bardzo dobrze przygotowani - powiedział dr Adam Duszyk, historyk, pomysłodawca programu.
Radomski Program Edukacji Historycznej Historycznej został też zgłoszony do ogólnopolskich konkursów, ogłaszanych przez ministerstwa kultury i edukacji. Wyniki mają być znane po wakacjach.