Miasto

Świąteczna iluminacja rozbłysła w Radomiu [GALERIA]

2023-12-06 20:34

Kilkaset osób wzięło udział w uruchomieniu świątecznej iluminacji w centrum Radomia. Od dziś do radomianie mogą podziwiać tunel świetlny, świetlaną bombkę, mikołaja z prezentami oraz napis Il ove Radom. Przystrojone lampkami zostały też drzewa w parku i na ulicach.

To już tradycja, że właśnie w Mikołajki w centrum Radomia rozbłysła iluminacja. Wydarzenie uświetnił występ orkiestry Grandioso. W tłumie ludzi znaleźli się sportowcy z radomskich klubów. Rozdawane były czapeczki Mikołajów.

- Cieszę się bardzo, że tak licznie zgromadziliśmy się tutaj, żeby zapalić te świąteczną iluminację. Tym samym chcemy wspólnie rozpocząć przygotowania do najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia. Ten wystrój cieszy radomian, a zwłaszcza młodych radomian. To widać przeglądając zdjęcia w portalach społecznościowych- mówi prezydent Radosław Witkowski.

Uruchomienie iluminacji to pierwsze wydarzenie związane ze świętami jakie odbywa się w Radomiu. W planach jest jeszcze jarmark bożonarodzeniowy i miejska wigilia.