Na chirurgii dziecięcej, pediatrii i onkologii o 10, na ginekologii o 15 natomiast na neonatologii o 3- o tyle zmniejszyła się liczba łóżek w Mazowieckiem Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu od nowego roku. Jest to pierwszy efekt planu naprawczego w szpitalu.
- Wykorzystanie łóżek szpitalnych na przestrzeni ostatnich trzech lat na chirurgii dziecięcej wynosiło średnio ok. 42,20%, na ginekologii i położnictwie średnio ok. 61%, na neonatologii średnio ok. 40,7%, na onkologii średnio ok. 56,8%, a na pediatrii średnio ok. 50%. Ponadto zmniejszyła się też liczba porodów w Klinicznym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym naszego szpitala - w 2019 r. było ich 1335, w 2020 r. - 1519, w 2021 r. tylko 807. Liczba porodów w 2020 r. jest większa niż w 2019 r., ponieważ w tamtym okresie oddział ginekologiczno-położniczy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym został zamknięty, a całą placówkę przekształcono w szpital jednoimienny- tłumaczy zmiany Karolina Gajewska rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.
Zmniejszenie liczy łóżek wiąże się z dostosowaniem liczby personelu do norm zatrudnienia. Ograniczenie zatrudnienia związane jest z nieprzedłużaniem umów terminowych i przejściem pracowników na świadczenia emerytalne. Obecnie trwa analiza pracy w poszczególnych komórkach i biurach. Będzie ona podstawą do wprowadzenia kolejnych zmian związanych z planem naprawczym szpitala.