Gorące popołudnie i ciepły sobotni wieczór sprzyjał organizatorom imprez plenerowych. Zarówno publiczności jak i spacerowiczów nie brakowało w Parku Kościuszki. Popołudniu największy w centrum Radomia teren zielony należał do najmłodszych i ich opiekunów. Od 16.00 ruszyła tam Strefa Wolnych Dzieci. Były warsztaty chodzenia po linie, wspinaczka na skrzynki, małpi gaj, ścianka wspinaczkowa, eurobungee, pokazy naukowe, gry i zabawy dla dzieci.
Odbyło się też otwarcie ogólnopolskiej wystawy sztuki Woman Art Power w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" , natomiast Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Piłsudskiego zakończyła działania twórców komiksów o wolności finałem Comics Night. Z kolei na ulicy Żeromskiego można było zobaczyć "Ślady wolności" czyli artystyczne działania performatywne Zbigniewa Bajka. Charyzmatyczny polski artysta i profesor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych zaprosił radomian do pozostawiania swoich śladów na kartce papieru z wizerunkiem Franza Kafki. O 19.00 pod pomnikiem J. Kochanowskiego, rozpoczęła się debata zatytułowana "Wolność jest kobietą". Później Park zapraszał miłośników muzyki. "Nasza Autobiografia" taki tytuł nosił koncert i wspólne śpiewanie rockowych przebojów z lat 80. i 90. minionego wieku. Na scenie w muszli koncertowej wystąpił zespół Renesans, wokół muszli - śpiewali radomianie. Wiele osób do późnych godzin wieczornych spacerowało ulicą Żeromskiego a atrakcją był mapping, czyli hasła lub prace, czyli haiku nadesłane na konkurs "!7 sylab o wolności", ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Sam konkurs został rozstrzygnięty w piątek (17.06) przed pomnikiem Jana Kochanowskiego. W kategorii dorosłych uczestników zwyciężył Tomasz Lorenc z Łodzi a wśród młodszych uczestników najlepszy był Tomasz Niemcewicz ze Szczecina. Towarzyszył mu tata Paweł, który zdobył wyróżnienie.
- Mieliśmy rodzinny wyjazd i wszyscy tworzyliśmy haiku. Wszystkie wysłaliśmy na konkurs, jury zauważyło dwie - moją i syna Tomka. - powiedział Paweł Niemcewicz. - Staram się wyszukiwać różne konkursy i zachęcam swoich synów do brania w nich udziału. Edukacja artystyczna jest bardzo ważna.
Rozdanie nagród zakończyło spotkanie z reportażystą Mariuszem Szczygłem, którego książki należą do najczęściej tłumaczonej na inne języki polskiej literatury faktu. Piątkowy program festiwalu zakończył koncert radomianina Kękę, który porwał tłumy publiczności.