Reja pożar

i

Autor: Wojciech Wójcikowski fotografia z czerwca 2023

Pożar

Trzymiesięczny areszt dla mężczyzny oskarżonego o podpalenie kamienicy przy ul. Reja

2023-10-03 13:15

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o podpalenie kamienicy przy ul. Reja. Był poszukiwany od czerwca. To druga osoba, która zdaniem śledczych mogła odpowiadać za podpalenie budynku. Wcześniej zatrzymano kobietę.

Do pożaru doszło na początku czerwca. Ogień objął dach budynku. W nocy trzeba było ewakuować mieszkańców. Już wtedy mówiono, że przyczyną pożaru mogło być podpalenia kanapy stojącej przy ul. Reja. Śledczy zabezpieczyli nagrania z miejskiego monitoringu. Udało się ustalić osoby, które mogły dokonać tego podpalenia. Kobieta została zatrzymana pod koniec czerwca. Teraz udało się zatrzymać mężczyznę.

- Został zatrzymany 30 letni mężczyzna, mieszkaniec Radomia. Usłyszał on zarzut spowodowania pożaru. W stosunku do mężczyzny są zastosował 3 miesięczny areszt. Postępowanie jest w toku. Obecnie na tym etapie oczekujemy na opinie biegłych z zakresu pożarnictwa - mówi Agnieszka Borkowska rzecznik prokuratury okręgowej w Radomiu.

Kobiecie i mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE