koszykówka

Autor: źródło: pixabay.com

Turniej Hydro Energy 3x3 Basket Cup za nami! Która drużyna zagra w finale?

W niedzielę, 6 czerwca odbył się pierwszy turniej zawodów Hydro Energy 3x3 Basket Cup. Impreza odbyła się w Skaryszewie. Prócz zawodowych drużyn z całej Polski w zmaganiach wzięła udział także młodzież.

13 drużyn zmierzyło się w pierwszym ​turnieju Hydro Energy 3x3 Basket Cup w Skaryszewie. Rywalizowały ze sobą koszykarskie drużyny z całej Polski, a zwycięstwo wywalczył Kottrans Radom. Drugie miejsce zajęła drużyna Sky Tattoo Basket Team Radom.

Podczas turnieju odbyły się także zawody młodzieżowe. Zwycięzcami została drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej w Makowcu. Co po wygranej mówili zawodnicy?

Czujemy ulgę, ale też jesteśmy szczęśliwi - mówi jeden z zawodników drużyny. - Bardzo cieszymy się z tej wygranej i widzimy się na finale w Radomiu. Jesteśmy zmęczeni ale szczęśliwi.

To jednak nie koniec zawodów:

W niedzielę, 13 czerwca widzimy się w Białobrzegach i w niedzielę, 27 czerwca w Goździe. W ostatni weekend sierpnia z kolei planujemy wielki finał w Radomiu, gdzie po trzy najlepsze drużyny z tych gminnych turniejów klas 7-8 wezmą udział w finale. To fajna integracja z różnych gmin, fajna zabawa i dużo uśmiechu - mówił Piotr Kardaś, prezes Hydrotrucku Radom.

W zawodowych rozgrywkach pierwsze miejsce zajęła drużyna Kottrans Radom, z kolei drugie - Sky Tattoo Basket Team Radom.