Pieniądze

i

Autor: pixabay

Więcej dla MOPS i wsparcie dla bohaterów Czerwca 76. Radni chcą zmian w projekcie budżetu

2020-12-07 11:40

Za tydzień radni będą pochylać się nad projektem przyszłorocznego budżetu. Swoje poprawki do planu wydatków przedstawionych przez władze przedstawili radni PIS. Chcą 4 milionów złotych wsparcia dla domów pomocy społecznej i miejskiego ośrodka pomocy społecznej, a także wsparcia dla bohaterów radomskiego czerwca 76.

Projekt budżetu trafił do biura rady miejskiej zgodnie z przepisami w połowie listopada. Od tego czasu radni mieli czas na zapoznanie się z dokumentami. Swoje propozycje do budżetu zgłosili radni PIS, którzy mają większość w radzie miejskiej i od których zależy czy plan finansów miasta będzie przyjęty. W ich ocenie więcej pieniędzy powinno trafić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i domów pomocy społecznej.

- Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i domów pomocy społecznej, którzy w trakcie epidemii potrzebują w roku 2021 podwyżek. Wnioskujemy o kwotę dwóch milionów złotych dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i dwóch milionów złotych dla pracowników domów pomocy społecznej. To są osoby, które wykonują swoja pracę mimo pandemii i jak słyszymy od związków zawodowych, że nowych pracowników w tych instytucjach nie ma i te pensje, które są nie są wystarczające - mówi Łukasz Podlewski szef klubu radnych PiS.

Kolejna okrągła rocznica wydarzeń Radomskiego Czerwca 1976 roku - zdaniem radnych- powinna być okazją do wsparcia protestujących wtedy robotników.

- Wnioskujemy o przyznanie zasiłków specjalnych dla bohaterów radomskiego czerwca. Kwota 300 tysięcy złotych jest kwotą, która pozwoli przyznać te zasiłki w wysokości godnej dla wszystkich tych osób. Głównym kryterium, które tu widzimy jest posiadanie zaświadczenia z IPN, że dana osoba brała udział w proteście. Mamy nadzieję, że do tego postulatu prezydent się przychyli, bo wszyscy pamiętamy o bohaterach tamtych czasów - tłumaczy radny Łukasz Podlewski.

Radni chcą też, większych funduszy na rzecz radomskiego schroniska, i  powrotu do programu utwardzania dróg gruntowych.