parkomat radom

i

Autor: źródło: facebook Radosław Witkowski

Wzorem innych miast - nowość dla kierowców Radomia. Będą nowe parkomaty

2021-02-10 14:41

Nowe parkomaty, wyprodukowane w 2021 roku, a w nich... płatność kartą. Takie zmiany czekają radomską Strefę Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na obsługę strefy. Wygrana firma, według umowy, zobowiązała się do dostarczenia 86 nowych parkomatów do Radomia.

Bilonem, kartą czy nawet... telefonem. W Radomiu stanie 86 zupełnie nowych parkomatów, w których nie trzeba będzie płacić tylko gotówką. To w związku ze zmianą firmy, która będzie obsługiwać Strefę Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Umożliwiających opłatę za postój bilonem, kartą płatniczą czy też chociażby BLIK-iem. Staramy się także doprowadzić do sytuacji, w której rozszerzona będzie możliwość opłat mobilnych, czyli telefonem - powiedział nam Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Wygrana firma zobowiązała się także do szybkiego usuwania wszelkich usterek.

Zwycięska firma będzie musiała także stworzyć nową bazę danych, przeszkolić naszych pracowników. Zobligowała się także do tego, że ewentualne usterki będą usuwane w ciągu 30 minut od momentu zgłoszenia awarii - dodaje rzecznik zarządcy dróg.

Jak tłumaczy zarząd dróg, nowe parkomaty nie oznaczają podniesienia cen za postój.

Opłaty za postój pozostaną wciąż te same, nie zmieni się również nic w związku z tym, że poszerzamy tę strefę, także zostajemy w tych samych pieniądzach, możemy być o to spokojni - powiedział rzecznik MZDiK.

Nowa obsługa strefy zostanie wprowadzona od 28 kwietnia. MZDiK za te zmiany zapłaci ponad 3,5 miliona złotych.

Przypomnijmy, od początku tego roku strefą płatnego parkowania zostało objętych pięć kolejnych ulic. Są to Waryńskiego, 25 czerwca, Malczewskiego, Niedziałkowskiego i Wyszyńskiego.​

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?