Od poniedziałku, 21 lutego do wtorku, 15 marca będzie można zgłaszać swoje projekty do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Zaszły jednak pewne zmiany, na mocy uchwały Rady Miejskiej ze stycznia tego roku.
Wzięliśmy tu pod uwagę kilka szczegółowych propozycji zgłoszonych podczas warsztatów ewaluacyjnych. Do 100 tys. złotych podnieśliśmy wartość projektów w pierwszej kategorii. Nowością jest też to, że pod każdym zgłaszanym wnioskiem muszą być podpisane przynajmniej 3 osoby popierające dany projekt - powiedział Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia. - Ponadto wydłuży się czas dla wnioskodawców na odwołanie się od decyzji Zespołu Opiniującego, a na karcie znajdą się graficzne oznaczenia dotyczące tematyki projektów.
Polecany artykuł:
Głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2023 odbędzie się w czerwcu, a ogłoszenie wyników - w lipcu. W tym roku na realizację projektów z przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego przeznaczono 7 milionów 750 tysięcy złotych.
Z kolei do niedzieli, 20 lutego mieszkańcy województwa mogą zgłaszać swoje pomysły do 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do wydania jest 25 milionów złotych.
Wachlarz zagadnień jest szeroki, od ochrony zdrowia, edukacji i kultury po tworzenie terenów zielonych czy prowadzenie szkoleń i warsztatów. Mogą być to projekty inwestycyjne o maksymalnej wartości do 1 mln zł brutto lub nieinwestycyjne o maksymalnej wartości 200 tys. zł brutto. Łącznie do wydania jest 25 milionów złotych - powiedziała Sara Michalska z urzędu marszałkowskiego.
W ubiegłym roku do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zgłoszono w sumie 252 projekty, a na karcie do głosowania znalazło się 114, w tym 17 z regionu radomskiego.